Riešenie predajom domu a presťahovaním sa k rodičom nestačilo. Podstúpil dve operácie, chemoterapiu, rádioterapiu a dodržiaval prísnu diétu. Liečba spôsobovala množstvo nežiaducich účinkov. Boj trval 20 mesiacov. Neúspešne.

Krutá hra života v tejto rodine smrťou otca neskončila. Obe dcérky majú vysokorizikový nábeh na rakovinu hrubého čreva. Ich detské duše si museli zvyknúť na neprívetivé nemocničné priestory, liečbu a vyšetrenia. A organizmus na bolesti.

Táto rodina to nemá ľahké, no našťastie sa im dostáva pomoci od dobrých ľudí a neustálej preventívnej lekárskej starostlivosti.

A čo mama? Strach a bezmocnosť. A akosi príliš veľa otázok od dcér. „Prečo musíme chodiť stále k lekárovi? Prečo si to nemôžeme kúpiť?“ Táto rodina to nemá ľahké, no našťastie sa im dostáva pomoci od dobrých ľudí a neustálej preventívnej lekárskej starostlivosti. Pomoc prináša aj psychológ, ktorý je v takýchto prípadoch veľmi potrebný. Veríme, že všetci spoločne prispejeme k zlepšeniu situácie a zo slečien raz vyrastú zdravé ženy.

Realizovali sme prieskum a až 96 % pacientov s týmto typom rakoviny sú dospelí pacienti. No v tejto rodine neušetrila ani deti. Liečba so sebou prináša rôzne komplikácie, neustále cestovanie, ďalšie pridružené diagnózy a aj finančné problémy. Liek, ktorý by ju zničil účinne, bez hrozby recidívy a bez nepriaznivých účinkov, stále neexistuje. Vo svete technologického progresu, liečba reálne nenapreduje a pacient v boji o život rieši mnoho „zbytočných“ ťažkostí.

Vo svete technologického progresu, liečba reálne nenapreduje a pacient v boji o život rieši mnoho „zbytočných“ ťažkostí.

Až 82 % rodín sa z dôvodu ochorenia zadĺži. Rezervy má nielen systém preplácania liekov, ale aj cestovania do nemocnice. Hromadnou dopravou je nútených cestovať 32 % chorých, čo predstavuje pre ich zdravotný stav obrovské riziko. Ani v sanitke nepochodia lepšie. Ráno zdĺhavo cestujú s viacerými pacientmi, ktorých sanitka postupne zbiera, a po užití chemoterapie čakajú až do večera na posledného pacienta, s ktorým cestujú naspäť. Vrátia sa neskoro, vyčerpaní a so strachom, či takáto cesta neohrozila ich zdravotný stav.

Liečba aj takto závažnej choroby má množstvo „zbytočných“ deficitov, o ktorých sa síce hovorí, no riešenie v praxi stále chýba...